post id: 4733
    cats: 1
    out: 1
    tn: https://loremflickr.com/960/480/nature,sky,clouds?lock=4733
  
Aktuellt

Välkommen till VoF-bloggen!

Hej och välkommen till VoF-bloggen!

Syftet med denna blogg är att medlemmar i VoF ska kunna komma till tals på ett enkelt och snabbt sätt utan att få texterna granskade som i föreningens tidskrift Folkvett eller utan att det försvinner för snabbt i mängden som i föreningens fristående webbforum.

De som skriver här kommer till att börja med mest vara förtroendevalda i föreningen, men alla medlemmar uppmuntras skicka in texter för publicering. Förhoppningsvis kommer vi även ha gästinlägg av andra personer också. Kontakta oss gärna på <blogg @ vof.se>.

Vi hoppas också att ni vill tipsa oss om länkar, videor m.m. och kommentera de framtida inläggen!

Denna blogg är inte färdigdesignad vare sig estetiskt eller funktionellt. Tipsa oss gärna om hur vi kan förbättra oss på de punkterna.

Vetenskap och Folkbildning