Riksstyrelsen

Styrelsen kan nås via riksstyrelsen@vof.se.

Ordförande
ordforande@vof.se
Pontus Böckman
pontus.bockman@vof.se
Malmö. Född 1964. Civilekonom bosatt i Malmö. Ledamot i VoF Skåne samt co-host i den engelskspråkiga podcasten theESP (the European Skeptic Podcast).
Vice ordförande Lina Tebbla
lina.hedman@vof.se
Malmö. Född 1981. Master i Biomedicin med inriktning immunologi. Jobbar som biomedicinare på Wieslab inom diagnostikavdelningen med att analysera prover från hela världen för att ge understöd åt diagnosticeringsprocessen för läkare. Ledamot i VoF Skåne.
Kassör
kassor@vof.se
Staffan Lückander
staffan.luckander@vof.se
Varberg. Född 1969. Legitimerad sjuksköterska och jobbar på Varbergs sjukhus. Han är även musiker (elektronisk musik) och scout. Ledamot i VoF Göteborg
  Dan Katz
dan.katz@vof.se
Stockholm. Född 1955. Legitimerad psykolog och psykoterapeut.
Webmaster
webmaster@vof.se
Adrian Lozano
adrian.lozano@vof.se
Stockholm. Född 1970. Systemutvecklare och föreläsare. Ordförande för VoF Stockholm.
Sekreterare Lotten Kalenius
lotten.kalenius@vof.se
Stockholm. Född 1988. Fil. kand. i kulturvetenskap med inriktning mot filmvetenskap. Hon jobbar som chefssekreterare och koordinator på Stockholms stads kulturförvaltning.
  Wolfgang Schröder
wolfgang.schroder@vof.se
Smålänning som sedan 2002 bor i Umeå. Född 1958. Professor i Biokemi, som forskar på proteiner involverade i fotosyntesen dessutom just nu studierektor vid Kemiska Institutionen. Speciellt intresserad av frågor som rör Eko trender och GMO. På fritiden geocachar jag eller fixar med mitt Tanganyika-akvarium.
  Cecilia Sahlström
cecilia.sahlstrom@vof.se
  Per Johan Råsmark
per-johan.rasmark@vof.se
  Kristina Almby
kristina.almby@vof.se
  Mark Personne
mark.personne@vof.se

Du kan också nå styrelsen via kontaktformuläret nedan: